Mesafeli Satış Sözleşmesi

Taraflar ve Konu

İşbu sözleşme yurukunefe.com internet sitesinden (bundan sonra İNTERNET SİTESİ olarak anılacaktır) ürün (bundan sonra ÜRÜN/ÜRÜNLER olarak anılacaktır) satın alacak kişi (bundan sonra ALICI olarak anılacaktır) ile Cumhuriyet Mahallesi Silifke Caddesi No: 184 D/E Yenişehir/MERSİN adresinde (Tel: (0324) 326 4691; email:destek@yurukunefe.com) bulunan satıcı firma YÜRÜ KÜNEFE (bundan sonra SATICI olarak anılacaktır) arasındaki alışverişe ilişkin olarak, ALICI tarafından elektronik ortamda doldurulan, ÜRÜN ile ilgili özelliklerin, nitelik-niceliğinin, satış fiyatının, satış bedelinin tahsilat usül-şartlarının ve satış tarihinin belirtildiği sipariş formu ile Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında tarafların hak, hukuk ve yükümlülüklerini tespit eder. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Madde 1 - İade Konusu

SATICI, sattığı ürün internet ortamında olan bir dosya olmasından kaynaklı, hiç bir şekilde iade kabul etmemektedir. ALICININ web sitesine ve sunucusuna uyumluluğundan ALICI sorumludur.

Madde 2 - Genel Hükümler

2.1. ALICI, İNTERNET SİTESİ'nde gösterilen ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyidi verdiğini kabul eder.
2.2. ÜRÜN, Lisans gerektiren bir ürün ise bu sözleşme onaylandıktan sonraki 7 gün içerisinde ALICI'ya sunulur. 7 gün içerisinde teslim edilmeyen lisans doğrultusunda ALICI iade talebinde bulunabilir.
2.3. ÜRÜN, yazılım ürünü ise, ALICI kendisine verilen dosyaları hiç bir kişi veya platformda paylaşamaz, dosyanın sızdırılması konusunda tamamen ALICI sorumludur. Aksi taktirde ALICI, hizmetinin ücret iadesiz sonlandırılmasını ürün tutarının 20 katını ödemeyi kabul eder. Dosya kriptosunu çözme, lisans oluşturma, hack, belirtilen kullanım sayısından fazla kullanma, tekrar satmaya çalışma, ücretsiz dağıtım yapmak gibi durumlarda ALICI hizmetinin ücret iadesiz sonlandırılmasını ürün tutarının 40 katını ödemeyi kabul eder.
2.4. İletişim içerisinde hakaret/küfür ya da aşağılama tespit edildiğinde, SATICI, ALICI'nın hizmet/lisansını sonlandırma hakkını saklı tutar. Herhangi bir ön uyarı ve ücret iadesi söz konusu değildir.
2.5. İNTERNET SİTESİ'nden alışveriş sırasında ALICI tarafından onaylanan Sözleşme her durumda yeterli ve geçerlidir. Belirtilen destek kanalları üzerinden ALICI'nın talebi üzerine oluşturulan siparişlerde, ALICI bu sözleşmeyi onaylamış sayılacaktır.
2.6. ALICI, SATICI tarafından aksi yazılı öngörülmemiş ise, ÜRÜN'ü teslim almadan önce bedelini tamamen ödemiş olması gerekir. ÜRÜN bedeli SATICI'ya ödenmediği takdirde, SATICI tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve ÜRÜN'ü teslim etmeyebilir.
2.7. ÜRÜN teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun ÜRÜN bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, hizmeti sonlandırma hakkını saklı tutar.
2.8. ÜRÜN'ün teslimatı internet üzerinden yapıldığından, ALICI, siparişin faturasını şirket adresinden kendi almak ile yükümlüdür. ALICI'nın talebi üzerine fatura kargo alıcı ödemeli gönderilmek üzere adresine fatura adresine kargolanabilir.
2.9. ALICI ÜRÜN ve satışla ilgili talep ve şikayetlerini Sözleşme'nin giriş kısmındaki SATICI iletişim kanalları ile SATICI'ya bildirebilir.

Madde 3 - Delil Anlaşması ve Yetkili Mahkeme

Bu Sözleşme'den ve/veya uygulanmasından doğabilecek hertürlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda ALICI'nın ve SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

ALICI bu Sözleşme'de ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satış koşullarının ve sair tüm ön bilgileri aldığını, incelediğini ve tamamını kabul ettiğini beyan, kabul ve taahhüt eder.